دماوند انرژی عسلویه

شرکت دماوند با توجه به رسالت تامین یوتیلیتی و سرویس های جانبی مجتمع های پتروشیمی، نقش اساسی و راهبردی در راه اندازی و تولید سایر شرکت های منطقه داشته و از آن به عنوان قلب حیات بخش فاز دو پتروشیمی منطقه پارس عسلویه یاد می شود.

با توجه به برآوردهای انجام شده، طرح ها و پروژه های شرکت در 3 فاز پیش بینی شده که هم اکنون فاز اول آن به طور کامل به بهره برداری و بخشی از پروژه های فاز دوم نیز در دست احداث است؛ توسعه فاز سوم نیز بسته به مصرف و نیاز سایر مجتمع های پتروشیمی در دستور کار این شرکت قرار خواهد گرفت.

واحد های فرایندی شرکت

شرکت دماوند شامل واحد های نیروگاه ، آب و آبگیر ، آفسایت ،تصفیه پساب صنعتی ، تفکیک هوا می باشد 

پخش ویدئو

25 سال تجربه در صنایع پتروشیمی

بعنوان بزرگترین تامین کننده یوتیلیتی فاز دوم شرکت های پتروشیمیایی منطقه انرژی پارس عسلویه، در سال 1377 تاسیس و در سال 1397 به بخش خصوصی واگذارشد.

و هم اکنون هلدینگ خلیج فارس، شستان، نفت و گاز پارسیان و سازمان تامین اجتماعی ( تاپیکو)، کارکنان شرکت از سهام داران این شرکت اند.

2000
مگاوات
تولید برق
1890
تن
تولید بخار
130
متر مکعب
تصفیه پساب
220000
نرمال متر مکعب
هوای ابزار دقیق
مدیران ارشد

مدیران ارشد

محمدرضا مهرافشان

مدیرعامل

مسعود معتمدی

رئیس تعمیرات

نادر شرفی

رئیس ساختمان و نصب

سهامداران

سهامداران

شرکت شستان موضوع فعالیت شرکت عبارتست  احداث،راه اندازی و بهره برداری کارخانجات صنعتی به منظور تولید،بازاریابی،فروش،صدورمحصولات پتروشیمی و پتروشیمیایی و فرآورده های فرعی و مشتقات ذیربط آنها و انجام کلیه فعالیتهای تولیدی و صنعتی ،بازرگانی ،فنی و مهندسی و بازرگانی که بطور مستقیم و یا غیر مستقیم مربوط به عملیات مذکور میباشد و 25 درصد سهام شرکت دماوند را دارا می باشد.

حامد فریور

عضو هیات مدیره

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس متشکل از شرکتهای تولیدی، مهندسی، بازرگانی، سرمایه‌گذاری، آموزشی و خدماتی به‌عنوان بزرگترین هلدینگ تخصصی پتروشیمی در سال 1389 با مدیریت دولتی به‌صورت سهامی عام تاسیس و در سال 1392 در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی از مدیریت دولتی به بخش خصوصی واگذار گردید. و 35 درصد سهام شرکت دماوند را دارا می باشد

هادی قنواتی | علیرضا دائمی

عضو هیات مدیره | نایب رئیس هیات مدیره

شرکت در سال 1386 با نام شرکت سرمایه گذاری توسعه الوند غدیر (سهامی خاص) تاسیس و در سال 1392 ضمن تغییر نام به گروه گسترش نفت و گاز پارسیان و تغییر از سهامی خاص به سهامی عام در بورس اوراق بهادار تهران پذیرش شده و سهام آن در تاریخ 1390/11/26 عرضه گردید. بر اساس آخرین رتبه بندی سازمان مدیریت صنعتی (IMI 100) این شرکت رتبه 5 فروش و سودآوری را در بین کل شرکتهای کشور دارا می باشد.و 25 درصد سهام شرکت دماوند را دارا می باشد.

بهنام انصاری

رئیس هیات مدیره

شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین که در بازار سرمایه ایران با نماد «تاپیکو» شناخته می‌شود، یکی از هلدینگ‌های چندرشته‌ای صنعتی زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) است که پس از حدود دو دهه فعالیت اقتصادی امروزه یکی از مهم‌ترین و سودآورترین شرکتها در فهرست 10 شرکت اول بازار سرمایه ایران به حساب می‌آید.و 19 درصد سهام شرکت دماوند را دارا می باشد.

محمدعلی ملکی

عضو هیات مدیره